Upcoming MatchWanty Gent Hawks – BBC Geel HSE A/18 August 2020 - 20:15/Tolhuis Sportarena

Melco Ieper vs Wanty Gent Hawks

Melco Ieper vs Wanty Gent Hawks

20:45

Recap

Dit weekend gingen we op bezoek bij een topploeg, namelijk Melco Ieper. Het beloofde een topwedstrijd te worden in de Ieperse Sporthal. Voor aanvang van de wedstrijd werd een minuut stilte gehouden ter nagedachtenis van Eddy Braem, vader van sportief manager Tommy Braem van Melco Ieper.

Voor Melco Ieper kwamen Devacht, D’herck, Hazard, Devos en Palinckx aan de opworp. Bij Gent gaf coach Rogiers het vertrouwen aan Lhote, Depooter, Mestdagh, Verspeeten en Penninck. De start van de wedstrijd was voor Gent, via scores van Verspeeten en Depooter stond Melco al snel 0-9 in het krijt. Melco kon voor het eerste tegenprikken via een drive van Hazard. Via een bom van Verspeeten en scores van Penninck snelde Gent verder weg. Ook Palinckx begon te scoren, 6-16 na vijf minuten. Ook D’herck vond de weg naar de korf, Gent begon nu wat te missen en Hazard kwam beter en beter in de wedstrijd. 14-16 met nog drie minuten in het eerste quarter. Met een block maakte Palinckx nog even de intenties van Melco duidelijk. Het ging mooi op en neer nu, Depooter kon scoren maar ook Schepens lukte zijn eerste punten na een samenspel met Hemeleers. Zo sloten we het eerste quarter af bij een tussenstand van 18-20.

Het tweede quarter begon met een misser van Penninck. Via een and-one van Hazard kwam Melco voor het eerst op voorsprong, 21-20. Fall wees Depooter terecht met een mooi blockshot, maar hij reageerde onmiddellijk met een bom. De wedstrijd zat nu wat op slot maar toch vond Hemeleers Fall die zich twee maal goed doorzette en kon scoren. Hij bracht Melco zo opnieuw op voorsprong. Via Hazard kwam Melco onder stoom 27-23, coach Rogiers vluchtte in zijn eerste time-out. Schepens vond Mertens voor zijn eerste punten. Gent kwam opnieuw wat tot scoren via Joren Vermoesen, zijn broer Joeri bracht Gent opnieuw tot op twee punten. Chada bracht Gent opnieuw op voorsprong met zijn eerste bom, 29-32 met nog twee minuten op de klok in het tweede quarter. Palinckx bracht Melco opnieuw wat dichter, zijn bal rolde er tergend traag in. Het laatste wapenfeit van de eerste helft was voor Devacht. Hij bracht Melco vanop de vrijworplijn opnieuw voor. Melco ging na een dramatische start toch de rust in met een minimale voorsprong, 33-32.

De start van het derde quarter was voor Palinckx, hij vond meteen de weg naar het doel. Maar ook Mestdagh, die de borden in Ieper als geen ander kent kon tegenprikken. Via Depooter kwam Gent opnieuw een puntje voor. Melco begon wat slordiger te spelen in offense, maar hield de deur goed toe. Zo kon Melco via vrijworpen van Palinckx weer voor komen. Via diezelfde Palinckx sloop Melco wat weg, maar met een bom bracht Penninck Gent weer langszij. Een nieuwe Gentse bom en easy lay-up bracht de Hawks vijf puntjes voor. Palinckx milderde met een driepunter, 42-44 na zes minuten in het derde quarter. Een mooi backdoor van Mertens bracht Melco opnieuw langszij. Maar het was opnieuw Depooter die Melcos van antwoord diende. De wedstrijd bleef mooi op en neer gaan. Via Lhote kwam Gent er opnieuw vier voor. Ze konden echter niet weglopen van de zwarthemden. Hazard bracht Melco tot op twee eenheden. Met een driepunter deed Mertens de supporters van Melco recht veren. Zo sloten we een, langs beide zijden, slordig derde quarter af met dezelfde bonus als aan de rust, 49-48.

Alles nog te spelen dus in het laatste quarter. Kon Melco zijn ongeslagen thuisreputatie behouden? De eerste punten waren alvast voor Melco via de handen van Hazard. Mertens voegde er een fastbreak aan toe en zo klommen we al snel vijf punten voor. Via een and-one van Hazard liep Melco verder weg. Voor Gent kwamen de eerste punten er na drie minuten, via Stevens van op de vrijworplijn. Beide ploegen kwamen wat zenuwachtiger voor de dag en dat resulteerde in verschillende slordigheden. Met nog 5 minuten op de klok stonden de troepen van coach Minne nog steeds acht punten voor, 58-50. Schepens zorgde voor een tienpunten kloof met nog drie minuten op de klok. Via Depooter kwam Gent opnieuw tot scoren na vijf droge minuten. Maar met een ultieme driepunter zette Hazard Gent opnieuw met de voetjes op de grond, 63-52 met nog twee en een halve minuut te spelen. Lhote vond nog eens de weg naar de basket en via een fout kon Mertens de twee vrijworpen koelbloedig omzetten, 65-54 met nog één minuut op de klok. Gent bleef naar antwoorden zoeken, maar vond die niet. Ook Schepens zette zijn vrijworpen foutloos om. Melco speelde de wedstrijd slim uit, met nog zestien seconden op de klok bracht Hemeleers Melco op 68-56, wedstrijd beslist. De driepunter van Lhote was er een voor de statistieken.

Zo wint Melco van een sterk Gent Hawks met 68-59 na een zwakke start (0-9).

Details

Date Time League Season Full Time
30 November 2019 20:45 Top Division 1 - Men 19/20 90'

Court

Stedelijke Sporthal Ieper

Results

TeamTOutcome
Melco Ieper68Win
Wanty Gent Hawks59Loss

Melco Ieper

Position PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF
 000000000000000000

Wanty Gent Hawks

# Player Position PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF
5Sam VerstraeteGuard000000000000000000
6Stijn StevensGuard200000000000000000
7Joeri VermoesenForward400000000000000000
9Gregory DepooterForward2000000000000000000
11Joren VermoesenForward200000000000000000
11Boris PenninckCenter700000000000000000
11Anthony ChadaForward300000000000000000
12Laurent LhoteGuard900000000000000000
 Total 4700000000000000000
PTS
0
59
REB
0
0
AST
0
0
STL
0
0
BLK
0
0
FGM
0
0
FGA
0
0
FG%
0
0
3PM
0
0
3PA
0
0
3P%
0
0
FTM
0
0
FTA
0
0
FT%
0
0
OFF
0
0
DEF
0
0
TO
0
0
PF
0
0

KO FT