Upcoming MatchWanty Gent Hawks vs Basket Sijsele/22 februari 2020 - 20:15/Sportarena Tolhuis

BBC Geel HSE A – Wanty Gent Hawks

BBC Geel HSE A – Wanty Gent Hawks

20:15

Samenvatting

BASKETBAL BEKER VAN VLAANDEREN : beslissende match

Anthony Chada scoorde in het eerste duel 17 punten, in de tweede match 21. Foto De Rycke

Gent Hawks kwalificeerde zich voor de finale van de Beker van Vlaanderen. De tegenstander in de halve finales was Geel. Het voorbije weekend werd een tweeluik tegen de derdeklasser afgewerkt. In Gent werd het zaterdag 96-83, zondag moest Geel thuis de duimen leggen met 78-84.
De twee duels verliepen op een gelijkaardige manier. “Het waren inderdaad vrij vergelijkbare matchen”, legt Anthony Chada uit. “We wilden de voorgift wegspelen, maar liepen eerst tegen een achterstand van vijftien punten aan. Het was ook niet makkelijk om die voorgift weg te spelen. Dat wisten we op voorhand, want Geel is een goed team. Ze staan ook mee bovenaan in hun reeks. Hun coach Stefan Sappenberghs zette zijn stempel heel duidelijk op de ploeg. Ze speelden erg uptempo en wilden onder de acht seconden de bal recupereren.”

In de thuismatch maakte Gent Hawks het verschil in het tweede en het vierde kwart. In Geel nam Gent in het derde kwart de bovenhand. “De wedstrijd zondag was iets moeilijker dan de thuiswedstrijd, omdat ze in Geel met andere ballen spelen. En op verplaatsing spelen is sowieso altijd anders”, gaat Chada verder. “Maar we hebben toch het verschil gemaakt, mee door onze brede kern, want twee matchen spelen op evenveel dagen is zwaar.”

Chada was in de eerste match goed voor 17 punten, een dag later werd hij topschutter van de wedstrijd met 21. “Wie er topschutter wordt, maakt op zich niet zoveel uit”, klinkt het bij Chada. “We wilden gewoon die twee matchen winnen en doorstoten naar de finale. En zover zijn we nu. Toch hadden we onze handen vol met Geel. Het is een goede ploeg. En het verbaasde mij niet dat ze zo ver gekomen zijn. We hebben een deel van ons doel bereikt. De Beker van Vlaanderen winnen is absoluut iets wat we willen. En het zal een mooie maar moeilijke finale zijn, want we ontmoeten Melco Ieper, de leider in onze reeks.”

De finale wordt gespeeld op zaterdag 21 maart. Volgend weekend speelt Hawks weer voor de competitie, tegen rode lantaarn Gistel. (SVOD)

Bron: artikel editie Gent Wetteren, Het Laatste Nieuws

Details

Datum Tijd League Seizoen Fulltime
2 februari 2020 20:15 Beker van Vlaanderen 19/20 90'

Resultaten

TeamTUitslag
BBC Geel HSE A78Loss
Wanty Gent Hawks84Win

BBC Geel HSE A

Positie PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF
 000000000000000000

Wanty Gent Hawks

# Speler Positie PTS REB AST STL BLK FGM FGA FG% 3PM 3PA 3P% FTM FTA FT% OFF DEF TO PF
4Stijn StevensGuard900000000000000000
5Sam VerstraeteGuard000000000000000000
6Thomas MeiremanGuard000000000000000000
7Joeri VermoesenForward800000000000000000
8Maxime VerspeetenGuard200000000000000000
9Gregory DepooterForward1400000000000000000
10Anthony ChadaForward2100000000000000000
11Joren VermoesenForward600000000000000000
12Laurent LhoteGuard300000000000000000
13Boris PenninckCenter1100000000000000000
14Robin MestdaghForward1000000000000000000
 Totaal 8400000000000000000

Sportieve staf LPJ: Luc Van Vooren
Sportief manager heren A: Erik Rogiers

PTS
0
84
REB
0
0
AST
0
0
STL
0
0
BLK
0
0
FGM
0
0
FGA
0
0
FG%
0
0
3PM
0
0
3PA
0
0
3P%
0
0
FTM
0
0
FTA
0
0
FT%
0
0
OFF
0
0
DEF
0
0
TO
0
0
PF
0
0

KO FT